Nowy certyfikat Trusted dla programu Comarch ERP XT

Nowy certyfikat Trusted dla programu Comarch ERP XT

Jednoosobowa firma odpowiadająca w 100% wymogom prawnym, czyli jak małe przedsiębiorstwa spełniają restrykcyjne wymogi unijne dot. ochrony danych, korzystając z Comarch ERP XT.

Każdy przedsiębiorca niejednokrotnie boryka się ze skomplikowanymi przepisami prawnymi. Już od prawie roku obowiązuje RODO, rozporządzenie unijne dotyczące ochrony danych osobowych.

Programy do fakturowania umożliwiają startupom i małym firmom zarówno digitalizację transakcji, jak i dostosowanie ich działalności do aktualnych przepisów prawnych. Comarch ERP XT, program służący nie tylko do fakturowania, ale też do zarządzania gospodarką magazynową, bazą klientów, umożliwiający analizę danych BI – otrzymał wysoką ocenę Trusted, przyznawaną przez portal testujący oprogramowania.

Dzięki oprogramowaniu do fakturowania, które odpowiada aktualnym wymogom prawnym, przedsiębiorcy mogą czuć się pewnie. Comarch ERP XT spełnia kryteria ochrony danych i oferuje własne narzędzie do zarządzania danymi wg wytycznych RODO. Umożliwia ono użytkownikowi gromadzenie wszystkich zgód klientów, jak również zarządzanie osobami odpowiedzialnymi w firmie za przetwarzanie danych i ograniczanie ich praw dostępu do poszczególnych obszarów. Portal Trusted docenił program Comarch ERP XT polecając właśnie to narzędzie w swoim najnowszym raporcie.

Raport testowy Trusted: Rozbudowany zakres funkcji programu do fakturowania

Jako „odchudzona” wersja systemu ERP dla jednoosobowych i małych firm (…) Comarch ERP XT oferuje możliwość fakturowania, zarządzania dokumentacją, prowadzenia gospodarki magazynowej i inwentaryzacji. Uwagę zwraca przede wszystkim imponujące narzędzie BI (Business Intelligence), które można dowolnie konfigurować i dzięki któremu możliwa jest analiza trendów sprzedaży, rentowności, itp. A to wszystko przedstawione w atrakcyjnej formie graficznych wykresów.

– Obok wysokich standardów bezpieczeństwa stosowanych przez Comarch, przydatnym uzupełnieniem szerokiego zakresu funkcji jest interfejs DATEV – tłumaczy Maximilian Reichlin, szef redakcji Trusted. Jedyne zastrzeżenie dotyczyło dotychczasowego skupienia się na Apple w wersji mobilnej oraz brakujących interfejsów. Alexander Schier, Product Manager ERP XT[JK1]  na rynku niemieckim, tak wyjaśnia powody tego rozwiązania: „Ze wzglądu na użytkowników świadomie zawęziliśmy Comarch ERP XT do ważniejszych interfejsów. Chodzi tu o interfejs DATEV umożliwiający za pomocą kilku kliknięć przekazanie do biura rachunkowego bilansu firmy, o import i eksport danych w Excelu, jak również połączenie ze sklepem internetowym. Częścią tego rozwiązania są również funkcje ERP, takie jak zarządzanie magazynem czy narzędzie analiz BI. Nasze doświadczenie mówi, że dla jednoosobowych i małych przedsiębiorstw rozwiązania IT o zbyt złożonej architekturze nie są odpowiednie. Dlatego Comarch ERP XT oferuje węższe rozwiązanie, celowo odróżniające się od otwartej, obsługującej wiele połączeń struktury Comarch ERP. Niemniej jednak Comarch ERP jest połączony interfejsem, tak aby mniejsze firmy w miarę dalszego wzrostu mogły pracować z poziomu szerszych rozwiązań. A te zostały przez Trusted ocenione na 100% bardzo dobrze.”

Szef redakcji Trusted również chwali rozwiązanie skoncentrowania się w Comarch ERP XT na pewnych obszarach, dodając również nieskomplikowaną i intuicyjną obsługę: „Generalnie Comarch przekonuje nas intuicyjną obsługą, wygodną nawigacją i atrakcyjnym designem swojego produktu. Nawet początkujący użytkownicy szybko odnajdą się w tym narzędziu, i po wstępnym opracowaniu danych mogą na nim bezpiecznie pracować.”

Funkcje ERP ze zintegrowanym narzędziem Business Intelligence

Testerzy Trusted byli pod wrażeniem wielu funkcji ERP, dzięki którym to „mini-ERP” ma przewagę nad zwykłym programem do fakturowania: zarządzanie bazą klientów i dostawców, zarządzanie dokumentacją, wystawianie faktur zakupowych i sprzedażowych, oferty, zamówienia kupna i sprzedaży, przypomnienia o płatnościach i wezwania do zapłaty, zarządzanie produktami i artykułami, gospodarka magazynowa z funkcją inwentaryzacji oraz kalendarz do nanoszenia terminów.

Szczególnym walorem programu jest wg testerów Trusted możliwość łączenia z e-sklepem, a przede wszystkim „w pełni konfigurowalne analizy, które przypominają raczej rozbudowane narzędzia BI”. Szybkie fakturowanie za pomocą kilku kliknięć to wszystko, czego potrzebują drobni przedsiębiorcy do kierowania swoją firmą. Razem z innymi funkcjami, jak E-Sklep czy Business Intelligence, program można obsługiwać na każdym urządzeniu, ponieważ jest on dostępny w chmurze. Strona graficzna faktur może być dopasowana do wymogów Corporate Identity lub zaprojektowana według gustu użytkownika.

Oprogramowanie ze znakiem jakości i certyfikatem

Oprócz znaku jakości Trusted, Comarch ERP XT otrzymał również certyfikat KPMG wg. IDW PS 880 dot. zachowania zgodności z zasadami prawidłowości, bezpieczeństwa i kontroli.

Opinie użytkowników: 85% klientów poleca Comarch ERP XT

Comarch ERP XT został wprowadzony na rynek w Niemczech w 2016 r. i jest aktualnie używany w ponad 1000 firmach, a w całej Europie przez ponad 80 000 użytkowników. W przeciwieństwie do Comarch ERP, którego rozbudowane funkcje przeznaczone są dla klientów z sektora średnich i dużych przedsiębiorstw, Comarch ERP XT jako zredukowana wersja, dostarcza rozwiązań dla mniejszych firm wykorzystujących cyfryzację w prowadzeniu biznesu. Jednocześnie bazuje na sprawdzonej jakości, czego dowodem jest gotowość użytkowników do polecenia Comarch ERP XT innym zainteresowanym. Ankieta została przeprowadzona wśród 5100 użytkowników z Polski, Niemiec i Francji.

Specjalista branży oświetlenia LED „More Than Light” od ponad roku posługuje się Comarch ERP XT. Swoje doświadczenia z programem opisuje dyrektor zarządzający M. Lorenz: „Jesteśmy małym przedsiębiorstwem z branży oświetleniowej LED i zdecydowaliśmy się na zakup programu do fakturowania ERP XT firmy Comarch – nie żałujemy tej decyzji. Skonfigurowanie programu, tak aby odpowiadał naszym oczekiwaniom, nie stanowiło najmniejszego problemu dzięki świetnemu supportowi technicznemu ze strony Comarch. Nawigacja w menu jest bardzo logiczna i łatwa do przyswojenia nawet dla początkujących użytkowników. Używamy tego programu do wystawiania faktur i ofert. Jesteśmy zachwyceni możliwością własnej prezentacji opisów produktów, łącznie z funkcją dodawania grafiki. Podsumowując: Jesteśmy w pełni zadowoleni i możemy z czystym sumieniem polecić program i support Comarch.

Sklep motoryzacyjny online Exotic-Importz korzysta z rozwiązania Comarch już od ponad dwóch lat: „Comarch ERP XT jako skuteczne narzędzie z przejrzystym i intuicyjnym interfejsem, dostępne w chmurze jest atrakcyjne cenowo dla takich przedsiębiorstw jak Exotic-Importz – dokładnie tego szukaliśmy do naszej małej firmy” – mówi Daniel Sabler, prezes Exotic-Importz.

NRWiT, usługodawca z branży IT, multimediów i systemów zabezpieczeń, to jeden z pierwszych klientów Comarch ERP XT. Marco Timpre, prezes NRWiT: „Dla tak innowacyjnego dostawcy usług jak NRWiT istotne jest, aby wszystkie procesy wewnętrzne były przejrzyste i nieskomplikowane. Comarch ERP XT zapewnia nam takie właśnie idealne połączenie, profesjonalne rozwiązanie w zarządzaniu i kierowaniu gospodarką magazynową, w pełni skalowalne i odpowiadające naszemu dynamicznemu rozwojowi. Klasyczny system ERP ze wszystkimi możliwymi dodatkami byłby dla nas i naszych klientów nadmiernie rozbudowany”.

Pierwszy w Polsce całkowicie bezprzewodowy i mobilny zestaw do obsługi punktu sprzedaży (POS) dla mikroprzedsiębiorców!

Pierwszy w Polsce całkowicie bezprzewodowy i mobilny zestaw do obsługi punktu sprzedaży (POS) dla mikroprzedsiębiorców!

W pierwszej połowie 2019 roku na rynku technologii IT pojawiła się nowość – POS dla mikro i małych przedsiębiorców. Punkt obsługi sprzedaży detalicznej firmy Comarch odpowiada na nowe wyzwania rynku: ma być szybko, intuicyjnie i bezproblemowo – to cechy nowego pakietu POS od Comarch. Poznaj bliżej nasze rozwiązanie.

Liczy się czas!

Jako mikroprzedsiębiorca wiesz najlepiej jak cenny jest czas. Potrzebujesz go, by zamówić towar, by prowadzić rozmowy z klientami, by dokończyć ważny projekt. Czas jest cenny, i my o tym pamiętamy! Dlatego stworzyliśmy oprogramowanie, które ma pomóc w szybkiej i intuicyjnej obsłudze klienta.

Zobacz jakie to proste!

Liczy się miejsce!

Lubisz optymalizować swoje miejsce pracy? Kasa fiskalna zajmuje pół blatu w Twoim sklepie? Marzysz by w końcu urządzenia do obsługi punktu sprzedaży były mniejsze? Kiedyś jeden komputer zajmował całe pomieszczenie, dziś naszymi komputerami są komórki noszone w kieszeni. Chcieliśmy zmienić POS na lepsze, również pod kątem wielkości urządzeń.

Nowoczesny i mobilny terminal SumUp Air to odpowiedź na współczesne potrzeby rynku. Terminal jest nie tylko bardzo mały, ale obsługuje zarówno płatności zbliżeniowe (NFC), jak i karty płatnicze z chipem (źródło: https://sumup.pl/air-terminal-zblizeniowy/).

A co z drukarką do paragonów? Prezentujemy najmniejszą na rynku drukarkę fiskalną, która jest tak mała, że możesz schować ją w kieszeni! Posnet Temo HS to nowoczesny wygląd, a przy tym mobilność i funkcjonalność (źródło: https://www.posnet.com.pl/produkty/product/8/temo-hs).

Dzięki drukarce fiskalnej Posnet Trio, która pozwala na modułową rozbudowę, możesz mieć 2 w 1. To pierwsza drukarka na rynku, która umożliwia podpięcie obrotowego uchwytu na tablet lub smartphone. Połączenie drukarki fiskalnej Posnet Trio z urządzeniem mobilnym, sprawia, że w Twoich rękach znajduje się kompaktowy oraz pełnowartościowy system POS (źródło: https://www.posnet.com.pl/produkty/product/9/trio).

Nasze oprogramowanie w połączeniu z urządzeniami do obsługi punktu sprzedaży to przemyślane rozwiązanie, które pozwoli zachować ergonomię w Twoim miejscu pracy.

Zobacz jak mało miejsca zajmuje!

Liczy się bezprzewodowość i intuicyjność!

Pokazaliśmy, że nasz pakiet POS jest naprawdę mały i funkcjonalny. Możesz zaoszczędzić sporo miejsca! Stawiamy również na mobilność, dlatego wybrane przez nas urządzenia wyposażone są w technologię bluetooth. Dzięki zastosowaniu połączenia bezprzewodowego, możesz korzystać z POS-a łatwo i wygodnie, gdziekolwiek jesteś.

Teraz możesz sprzedawać swoje produkty szybko i intuicyjnie. Wystarczy, że skorzystasz z pakietu POS od Comarch ERP XT. Moduł POS od Comarch, to m.in. podpowiedzi najpopularniejszych towarów, łatwe przypisywanie rabatów, podpowiedzi wydawania reszty, szybkie wystawianie paragonów i faktur.

ERP XT POS od Comarch wraz z bezprzewodowymi urządzeniami to wygoda i nowe podejście do inteligentnej sprzedaży.

Moduł dostępny jest obecnie na urządzanie iPad (iOS), wkrótce będzie dostępny na urządzenia z Android i komputery z Windows.

OCR – jak przydaje się w biznesie?

OCR – jak przydaje się w biznesie?

Nowości w programie

Cyfrowe przetwarzanie danych osiągnęło nowy poziom wraz z rozwojem narzędzia OCR. Czym ono jest i jak pozwala usprawnić prowadzenie biznesu?

O optycznym rozpoznaniu znaków

Czytając te słowa, jesteś w stanie przetworzyć je i zrozumieć za pomocą oczu i mózgu. Rozpoznawanie liter, cyfr, znaków, ich ciągów tworzących słowa, wreszcie całych zdań, to zasadniczo  OCR, czyli optyczne rozpoznanie znaków (ang. optical character recognition). Wraz z rozwojem technologicznym udało się przenieść tę oczywistą dla istoty ludzkiej umiejętność do środowiska wirtualnego.

Skanowane dokumenty mogą zawierać tekst, ale też obrazy, a komputer nie jest w stanie ich rozróżnić; są odbierane jedynie jako zbiory pikseli. Optycznie rozpoznanie znaków  to narzędzie, które służy do rozpoznawania w pliku graficznym (np. jpg) pojedynczych znaków i całego tekstu. Jest to elektroniczna metoda konwertowania skanowanych, faksowanych, drukowanych (zarówno papierowych, jak i cyfrowych) plików w tekst, który można edytować, przeszukiwać i zapisać w dowolnym formacie. Im lepsza jakość zdjęcia lub skanu i im wyższa rozdzielczość, tym skuteczniej zadziała OCR, czyli inteligentne narzędzie, które potrafi nie tylko „odczytać”, ale i „przepisać” tekst ze zdjęcia lub skanu do pożądanego przez nas formatu.

Co konkretnie potrafi Comarch OCR?

Narzędzie wykorzystuje zaawansowane algorytmy  do analizy pliku graficznego i rozpoznania na nim tekstu. Następnie, po przekształceniu obrazu na tekst, odczytuje dane merytoryczne i kwalifikuje je do odpowiednich kategorii, takich jak numer faktury, NIP, data, kwoty netto i brutto itp. W ten sposób sczytana faktura automatycznie trafia do systemu ERP, gdzie zostanie zweryfikowana, i zaksięgowana. Ostatnim krokiem jest przeniesienie faktury do archiwum. Obecnie narzędzie rozpoznaje faktury w języku polskim, jednostronicowe oraz wielostronicowe. W jednym pliku może znajdować się wiele faktur. Rozpoznawane są faktury zwykłe oraz korygujące.

Comarch OCR potrafi odczytać z faktury następujące dane:

  • numer NIP
  • numer dokumentu
  • data wystawienia i sprzedaży
  • forma i termin płatności
  • stawki VAT
  • numer rachunku bankowego
  • kwoty netto, brutto i VAT

Przetworzona przez Comarch OCR faktura trafia do rejestru VAT. Dzięki możliwości nadawania dokumentom atrybutów (np. „niezweryfikowany” lub „zweryfikowany”), można z łatwością odnaleźć faktury sczytane przez narzędzie Comarch.

Zastosowanie – po co nam OCR?

Wieloletnie prace nad stworzeniem skutecznego i precyzyjnego narzędzia OCR doprowadziły  do tego, że współczesne systemy bardzo dobrze radzą sobie z rozpoznawaniem i przetwarzaniem znaków drukowanych. Technologia OCR jest obecnie szeroko wykorzystywana – również w biznesie, zwłaszcza w celu usprawnienia prac biurokracyjnych i administracyjnych. Jest nieocenionym narzędziem szczególnie dla pracowników działów księgowości i biur rachunkowych. Dla przedsiębiorców, którzy stawiają sobie za cel digitalizację firmy, narzędzie OCR okaże się kamieniem milowym w tym procesie.

W dzisiejszych czasach nie musisz wychodzić z domu, by prowadzić firmę – pod warunkiem, że zadbasz o odpowiednie zaplecze technologiczne. Dostęp do kompletnej bazy danych na bieżąco za pomocą smartfona, edytowalne dokumenty przechowywane w formie elektronicznej, sprawne panowanie nad „papierologią” w firmie, możliwość automatycznego sczytywania faktur i wprowadzania ich do systemu. Wszystko to usprawnia prowadzenie działalności i jest osiągalne dla każdego – bez względu na to, czy jesteś liderem na rynku, czy  małym bądź mikro przedsiębiorcą. Comarch OCR to program, dzięki któremu w kilka chwil wprowadzisz papierową fakturę do rejestrów VAT. Narzędzie odczyta i skataloguje dane ze sfotografowanej lub zeskanowanej faktury – bez potrzeby mozolnego przepisywania faktury ręcznie i samodzielnego wprowadzania jej do oprogramowania księgowego.

Korzyści

Rozwiązanie OCR ma szereg zalet, które warto wykorzystać w celach biznesowych. Najważniejsza to z pewnością oszczędność czasu i energii – każdy zapewne zgodzi się, że ręczne przepisywanie faktur to czynność, którą chętnie wykreślimy z naszego harmonogramu zadań. Warto również odciążyć dział księgowości i pozwolić, aby fakturami zajął się stworzony do tego odpowiedni system. Gwarantuje to nie tylko lepszą gospodarkę czasem, lecz także bezbłędność.

Przy ręcznym przepisywaniu, nawet pomimo skupienia, może dojść do popełnienia pomyłki – automatyczny system, w odróżnieniu od najsumienniejszego pracownika, całkowicie wykluczy to ryzyko. Nie poświęcając czasu na wykonywanie możliwych do zastąpienia przez maszynę żmudnych zadań, zwiększamy produktywność i wydajność własną bądź pracowników naszej firmy.  Odpowiednie środowisko pracy to takie, w którym mamy możliwość wykorzystania naszych predyspozycji – warto w miarę możliwości usprawniać pracę zespołu, umożliwiając każdemu rozwój i pracę nad ambitnymi zadaniami. Wreszcie wykorzystywanie nowych technologii pozwala mieć rękę na pulsie – czyli nie zostawać w tyle.

Ponadto warto wziąć pod uwagę fakt, że digitalizacja idzie w parze z polityką jak najmniejszego zużycia papieru – prowadzenie cyfrowego archiwum danych redukuje wykorzystanie papieru oraz wszelkich plastikowych czy foliowych akcesoriów koniecznych do przechowywania dokumentów. Taka postawa przedsiębiorcy wpływa przede wszystkim na środowisko, ale też kreuje pożądany wizerunek firmy – i może zostać doceniona przez klientów.

Redakcja Comarch ERP XT

Redakcja Comarch ERP XT

Comarch jest globalnym dostawcą rozwiązań informatycznych (ERP, CRM, BI, EDI, ECM, finanse, rozwiązania chmurowe i wiele innych). Oprogramowania Comarch dedykowane są dla średnich i większych przedsiębiorstw, a także dla mikro przedsiębiorców. Dzięki wysokim inwestycjom w badania i rozwój, Comarch oferuje kompleksową gamę innowacyjnych rozwiązań informatycznych, które są wysoko cenione przez Klientów i ekspertów.